sadsad x
asdasd
popup.jpeg (38 KB)
 

Kadın Gümüş Yüzük Modelleri

{{translate.filter}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{F.NAME}}
{{translate.price}}
{{translate.price}}: {{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
{{translate.filter}}
{{translate.filter}}
Sıralama seçin
Filtre
Toplam 149 ürün görüntüleniyor.

Gümüş yüzükler, hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Hem özel günlerde hem de günlük hayatta kullanılan yüzükler çok farklı tasarımlarda ve modellerde piyasaya sunulmaktadır. Kadınlar, gümüş yüzük seçeneklerini erkeklere göre daha çok tercih etmektedir. Sevdiklerinize onlara verdiğiniz değeri anlatmak için hediye edebileceğiniz birbirinden güzel gümüş yüzük modelleri bulunmaktadır. Bazı modeller renkli taşlarla, bazıları geleneksel figürlerle bazende farklı figürlerle üretilmektedir.


Gümüş aksesuarlar sağlık açısından da tercih edilebilecek ürünlerdir. Yine de uzun süreli kullanımda kararma olmaması adına ara ara bakım yapılması gerekmektedir. Gümüş aksesuarlarınızı temizlemek için kükürt maddesi kulanılmaktadır. Gümüşü kükürt dışında diş macunu, ketçap, karbonat, camsil, sirkeli su, karbonat ve saf alkol ile temizleyenlerde bulunmaktadır.


Gümüş yüzükler, esnek yapıda olması sayesinde istendiği zaman daraltılabilir veya genişletilebilir. Gümüşler çizilebilen ürünler oldukları için çizilebilmektedirler. Hafif çizikleri diş macunu ile giderebilirsiniz. Daha derin çizikleri kuyumcular giderebilmektedir.

En Güzel Tasarımlara Sahip Gümüş Yüzük Modelleri Nelerdir?

Gümüş yüzükler, her tarza uyum sağlayan ve takı takmaktan hoşlananların sıklıkla tercih ettikleri aksesuar modellerinin başında gelmektedir. Birbirinden özgün ve güzel tasarımları ile müşterilerinin beğenisini kazanan Minamis Silver’da minimalist yüzük, fantazi yüzük, gümüş alyans, baget yüzük, tektaş yüzük ve beştaş yüzük gibi çeşitleri bulabilirsiniz.. İster sevdiklerinize hediye edebileceğiniz isterseniz de aksesuarlarınızı zenginleştireceğiniz gümüş yüzük modellerini şu şekilde sıralayabiliriz;


Kalp Desenli Gümüş Tektaş Gümüş Yüzük: Kalp deseni aksesuarlarda en sık kullanılan ve kadınlar tarafından çok beğenilen figürler arasında yer almaktadır. Teştaşın güzelliğinin kalplerle süslendiği bu model kibar parmaklarınıza çok yakışacak.


Baget Mavi Taşlı Minimal Gümüş Yüzük: Baget model yüzüklere en çok yakışan taş boyutudur. Mavi rengin asilliği ile süslenen ve minimal aksesuarlardan hoşlananların çok beğeneceği en güzel modellerden biri olan bu yüzüğün 6-19 arası her boyu satışa sunulmaktadır.


Taşlı Yıldız Bayan Gümüş Yüzük: Yıldız figürü kolye, yüzük ve bilekliklere olduğu gibi yüzüklere çok yakışmaktadır. Rose renge sahip olan taşlı yıldız bayan yüzük modelini dilerseniz sevdiklerinize de güzel bir hediye seçeneği olarak sunabilirsiniz.


Taşlı Sonsuzluk Bayan Gümüş Yüzük: Hediye olarak alınabilecek en anlamlı figürlerden biri sonsuzluk işaretidir. Sonsuz sevginizi anlatacağınız bu güzel modeli dilerseniz Minamis Silvers’ta satılan diğer sonsuzluk işareti olan kolye, bileklik ürünleri ile kombinleyebilirsiniz.


Bordo Taşlı Gümüş Yüzük: Bordo takılara en çok yakışan taş renklerinden biridir. Minimal aksesuarlardan hoşlananların çok beğeneceği bu yüzük elinizde çok zarif duracak.


Üç Sıra Taş Montür Gümüş Yüzük: Şık bir yüzük arıyorsanız seçebileceğiniz en güzel modellerden biri bu taş montür gümüş yüzük modelidir.


Yuvarlak Taşlı Kare Gümüş Yüzük: Taşlı takılardan hoşlananların en beğendiği modellerden biri olan gümüş yüzük modeli, diğer taşlı küpe, bileklik ve kolye ürünleri ile harika bir kombin oluşturacaktır.


Baget Taşlı Avangart Gümüş Yüzük: Klasik modellerin asilliğini üzerinde taşımak isteyen tüm kadınların bir numaralı tercihi olan avangart yüzüğü dilerseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.


Oval Beyaz Taşlı Kare Gümüş Yüzük: Beyaz taşlı aksesuarlardan hoşlanıyorsanız tam size göre bir yüzük. Parmağınızdaki şıklığını gördükçe parmağınızdan asla çıkarmak istemeyeceksiniz.


Beştaş Bayan Gümüş Yüzük: Teştaştan sonra en çok tercih edilen yüzük modellerinin başında beştaş yüzükler gelmektedir. Siz de eşinize veya sevgilinize bu çok güzel yüzüğü hediye olarak alabilirsiniz.


Minimal Beyaz Zirkon Taşlı Bayan Gümüş Yüzük: Beyaz zirkon taştan üretilen minimal yüzük modeli elinizde çok şık duracak.


Damla Kesim Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük: Damla kesim tüm aksesuar seçeneklerine olduğu gibi yüzüklere de çok yakışan modeldir. Sizde zarif bir yüzük arıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.


Kare Kasa Oval Kesim Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük


Oval Kesim Çift Sıra Montürlü Gümüş Yüzük


Kelebek Desenli Yüzük: Kelebek desen her takıya olduğu gibi yüzüklere de çok yakışmaktadır. Siz de kelebek figürlü aksesuarlardan hoşlanıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.


Yedi Sıra Baget Taş Gümüş Yüzük: Baget yüzükten hoşlanan ve farklı model arayışında olan kişilerin çok beğeneceği bu model elinize çok yakışacak.


Baget Taş Minimal Gümüş Yüzük: Minimal aksesuarları sevenlerin çok beğeneceği bu yüzük modelini uygun fiyatlarla Minamis Silvers’tan satın alabilirsiniz.


Beş Sıra Baget Taş Bayan Yüzük: Baget yüzükler içinde en çok beğenilen modellerin başında gelen beş sıra baget yüzüğü dilerseniz özel günlerde sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.


Teştaş İbrik Modeli Gümüş Yüzük: Farklı model takı seçeneklerinden hoşlananların beğeneceği bu güzel model parmaklarınıza çok yakışak.


Oval Kesim Zirkon Taşlı Yüzük


Baget Tektaş Bayan Gümüş Yüzük


Kalp Kesim Zirkon Taşlı Bayan Gümüş Yüzük: Kalp figürlü tüm aksesuarlar gibi bu yüzük seçeneği de kadınların çok beğendiği aksesur seçeneklerinden biridir.


Mavi Taşlı Gümüş Yüzük: Kibar bir görüntüye sahip olan bu şık yüzük üzerinde yer alan mavi taş ile görenlerin beğenisini kazanıyor. Elinize çok yakışacak bu yüzüğü uygun fiyatlarla Minamis Silvers’tan satın alabilirsiniz.


Kare Baget Taşlı Yüzük: Baget taş yüzükler arasında en sık tercih edilen modellerin başında gelir. Siz de bu güzel yüzüğü dilerseniz sevdiğiniz kadınlara özel günlerde sipariş edebilirsiniz.


Harfli Örgü Bayan Gümüş Yüzük: Kişiye özel yüzük modelleri arasında en çok tercih edilen yüzük modellerinden biri olan örgü yüzüğü dilediğiniz boyutlarda sipariş edebilirsiniz.


Gözlü Halka Gümüş Yüzük: Göz figürü takılara çok yakışan bir figürdür. Halka zincir şeklindeki yüzükteki göz figürü, yüzüğün güzelliğine güzellik katıyor.


Harfli Şövale Ayarlanabilir Gümüş Yüzük: Şövalye model hem erkekler hem de kadınlar tarafından yüzük modellerinde sıklıkla tercih edilen seçeneklerden biridir. Altın rengi ile göz dolduran bu yüzüğü takmaktan büyük keyif duyacaksınız.


Oval Kesim Taşlı Ayarlanabilir Minimal Bayan Gümüş Yüzük: Ayarlanabilir yüzükler kadınlar tarafından tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Özellikle kilo alıp veren kadınların daha sık kullandıkları bu yüzük modeli şık ve zarif olması ile kadınların beğenisini kazanmakta.

Gümüş Elementinin Faydaları Nelerdir?

Gümüşe tarihsel süreçte Sezar döneminden günümüze kadar değer verildiği görülmektedir. Romalılar kesikleri ve küçük yaraları gümüş parçacıkları ile tedavi etmişlerdir. Greekler kullandıkları bardakları bakterilerden temizlemek için gümüş kullanmışlardır. Yine rivayete göre 14. Yüzyılda Avrupa nüfusunun %25'inin hayatını kaybettiği kara vebadan sadece çingeneler etkilenmemişti. Bunun nedeni olarak çingenelerin tedavi için gümüşü küçük partiküllere ayırıp açık bir damardan vücuda veriyorlardı. Bu partiküller kan dolaşımı ile bütün vücuda yayılarak virüs ve bakterileri yok ediyordu. Günümüzde gümüş, enfeksiyon kontrolünün kritik olduğu noktalarda, bandajlardan yanık tedavisinde kullanılan ilaçlara kadar sağlık ürünlerinde çok geniş spektrumda antimikrobiyal özelliği sebebiyle kullanılmaktadır. Gümüş, radyasyona karşı da son derece etkilidir.


Gümüşün etkili olduğu rahatsızlıklar arasında sedef, şeker, kaşıntı, mayasıl, ayak kokusu gibi hastalıklar bulunmaktadır. Gümüş yeni hücrelerin çoğalmasını destekler ve yaraların iyileşmesini hızlandırır. Bunun yanında Kolloidal Gümüşün HIV virüsünü birkaç dakika içerisinde yok ettiği ile ilgili araştırmalar vardır. Bu araştırmayı Dr Xiaojian Yao yapılmıştır ve Nanoteknoloji 2012 International Journal’da yayımlanmıştır.


Gümüşü besinlerden alabilirsiniz ve alabileceğiniz besinler arasında ceviz  bulunmaktadır. Ceviz tüketilmesi gereken besinlerin başında gelmektedir. Ayrıca gümüş aksesuar takarak kendinizi radyasyondan koruyabilirsiniz. Almak isteyeceğiniz güzellikteki tüm gümüş ürünleri Minamis Silver’dan satın alabilirsiniz.

Gümüş Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gümüş, günlük hayatta sıklıkla kullanılan elementlerin başında gelmektedir. Sıklıkla takı ve süs eşyalarında kullanılan gümüş, diğer kıymetli madenlere oranlara toplumun her kesimi tarafından alınabilecek değerde ürünlerdir. Gümüşten üretilen ürünler şık ve parlak olması nedeniyle özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.


Gümüş alırken ilk dikkat edilmesi gereken konu gümüş üzerinde yazan gümüş ayarıdır. Diğer saf madenlere oranla gümüş dha esnek ve işlenilebilir yapıdadır. Bu işlenirliği kolaylaştırmak adına gümüş içerisinde aloy ve bakır gibi çeşitli alaşımlar karıştırılmaktadır. Gümüşün içerisine eklenen maddeler gümüşün ayarını belirler. Günümüz de ve ülkemizde üretilen gümüş ayarları 800, 900 ve 925 ayardır. Bu ayarların ifade ettikleri oran şu şekildedir;

  • 800 ayar bir gümüşten bahsediliyorsa; 1 kg gümüşte 800 gr saf gümüş, 200 gr alaşım var demektir.
  • 900 ayar gümüşten bahsediliyorsa; 1 kg gümüşte 900 gr saf gümüş, 100 gr alaşım var demektir.
  • 925 ayar gümüşten bahsediliyorsa; 1 kg gümüşte 925 gr saf gümüş, 75 gr alaşım var demektir.


Gümüş üreticileri ürünlerin üzerine gümüşün ayarını kesinlikle belirtmelidir. Gümüşlerin kararma yapmaması gibi bir durumdan da söz edilmez. Gümüşler doğası gereği kararan ürünlerdir. Gümüşün kararmasını engellemek için nemli ortamdan ve sudan uzak tutulmalıdır. Gümüşlerin fiyatı belirlenirken üzerindeki işçilik, ayarı ve gramı dikkate alınır. Üzerindeki işçilik ne kadar özenliyse, gümüşün fiyatı da bu oranda değişiklik gösterecektir. Gümüşün gerçek olup olmadığını anlamak uzmanlık gerektirir. Gümüşün gerçekliğini anlamak için satın aldığınız markanın veya dükkanın ticaret odasına kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Gümüş Aksesuar Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Gümüş, yapısı gereği kararan bir elementtir. Gümüş aksesuar takmaktan hoşlanıyorsanız, gümüş ürünleri kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Gümüşlerinizi sabun, deterjan ve çamaşır suyu gibi kimyasallardan uzak tutmalısınız.
  • Aksesuarlarınızın üzerine direkt deodorant, parfüm, sprey gibi kişisel bakım ürünleri sıkmamalısınız.
  • Çok fazla terli olduğunuz zaman gümüş takıları takmaktan kaçınabilirsiniz.
  • Gümüşler yapısı gereği çizilmeye müsait ürünlerdir. Bu nedenle ev işi yaparken takılarınızı takmamanızda fayda vardır.
  • Gümüşlerinizi parlatmak için sirke, kolonya, deterjan, çamaşır suyu gibi ürünleri kullanmamalısınız. Gümüşler için özel üretilen silme bezi kullanabilirsiniz.
  • Gümüşlerinizi güneş ışığı almayan kapalı kutularda saklamızda fayda vardır.

Gümüş Yüzük Parlatılabilir Mi?

Gümüş maddesinden yapılan takılar, her ne kadar ömür boyu kullanılma şansı olsa da belirli dönemlerde temizlenmesi gereken bir aksesuardır. Yani gümüş maddesi kararabilmektedir. Özellikle kükürt maddesi gümüş maddesinin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Diş macunu ile temizleme, sigara ile temizleme, ketçap ile temizleme, karbonat ile temizleme, camsil ile temizleme, sirkeli su ve karbonat ile temizleme, saf alkol ile temizleme gümüş temizlemenin yani parlatmanın en önemli yöntemlerindendir. Gümüş yüzük parlatma, yani temizleme işleminde en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi karbonat ile temizlemektir. Bu yöntemde karbonatın su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu macunun gümüş yüzüğe zarar vermeden ovalanması gerekmektedir. Ardından bol su kullanılarak yüzük yıkanmalı ve daha sonra ovalanarak kurutulmalıdır.

Gümüş Yüzük Nasıl Daraltılır?

Yüzük daraltma işlemi talep doğrultusunda yapılabilmektedir. Talebi alınca yüzük sahibinin parmağının ölçüsü ölçü aleti aracılığı ile alınır. Daha sonra ölçüye uygun şekilde yüzüğün fazla kısmı kesilir. Bu kesimden sonra kaynatma işlemi başlar. Kaynatma işlemi tamamlanınca pürüzlü yüzeyin pürüzsüz bir hale yani eski haline gelmesi için zımparama işlemine geçilir. Bu işlem de tamamlanınca artık yüzük eski halini alır.

Gümüş Yüzükteki Çizikler Nasıl Giderilir?

Gümüş yüzüklerde kullanılan hammadde olan gümüşün hassas bir metal olmasından dolayı yüzük çizilebilmektedir. Gümüş yüzüklerde oluşan çizikler derin ise profesyonel bir kuyumcu tarafından yardım alınması gerekmektedir. Ancak gümüş yüzükteki çizik çok derin değilse diş macunu kullanılarak giderilebilmektedir. Diş macunu kullanarak çizikleri gidermek istiyorsanız gümüş ürününüzü suyla ıslatın. Daha sonra ıslattığınız gümüş yüzüğe diş macununu oval hareketler ile sürünüz. Daha sonra gümüş yüzüğü ılık su ile çizikler geçene kadar durulayınız. Gümüş yüzükteki çiziklerden kurtulmanın bir diğer yolu da gümüş yüzüğe gümüş cila uygulanmasıdır.

Gümüş Yüzük Genişletilebilir Mi?

Gümüş yüzükte kullanılan gümüş maddesinin sahip olduğu esnek yapı sayesinde gümüş yüzüğü esnetmek mümkündür. Ama bu esnetme sınırsız değildir. Gümüş yüzükte kullanılan gümüş maddesinin oranı önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı gümüş yüzük ayarları önem arz etmektedir. Gümüş yüzük ayarları yüzükte kullanılan gümüş oranını veren 1000’lik bir sistemdir.

Dikkat Çekici Güzellikteki Kadın Gümüş Yüzük Modelleri Minamis Silver’da!

Uygun fiyatlı, kaliteli ve farklı modellerden oluşan kadın gümüş yüzük modellerini Minamis Silver’dan satın alabilirsiniz. Hem kendinize hem özel günlerde sevdiklerinize alacağınız en güzel gümüş yüzük ve diğer aksesuar seçeneklerini inceleyerek kendinize en uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.