sadsad x
asdasd
logo-3.png (38 KB)
Sitemize üye olan tüm müşterilerimize alışverişlerinde kullanabilecekleri 15 TL tutarında hediye kuponu tanımlanmaktadır.
Kullanmayı unutmayın.

Gümüş Yüzük Modelleri

Sıralama seçin

Gümüş Yüzük

Gümüş yüzükler günlük hayatta da özel günlerde de sıklıkla tercih edilen bir takıdır. Gümüş yüzük günlük hayatta da özel günlerde de kullanılabilmesi için birbirinden farklı ve estetik modellerle sunulmaktadır. Gümüş yüzük kadınlarda da erkeklerde sıklıkla tercih edilen bir takıdır.

Gümüş yüzük erkek kimseler tarafından ülkemizde en sık tercih edilen takılardan ilk 3’ü arasında bulunmaktadır. Gümüş yüzük kadın kimseler tarafından ise yine sıklıkla tercih edilen bir takı olmasına rağmen ilk 3 arasında bulunmamaktadır.

Gümüş yüzük sevdiğiniz insanlara verdiğiniz değeri hiçbir şey söylemeden belli etmek istediğinizde tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Gümüş yüzükler bazen değerli bir renkli taşla bazen geleneksel bir figürle bazen de geometrik bir modelle sunulabilen yüzüklerdir.

Erkekler ülkemizde altın takıları çok sık tercih etmediğinden dolayı gümüş yüzükleri tercih edebilmektedir. Bu sebepten dolayı erkek kimseye hediye alıyorsanız gümüş yüzük modelleri incelemeniz yararınıza olacaktır. Özellikle yüzük, saat ve bileklikleri birbiri ile kombinlendiğinde ortaya oldukça şık bir görüntü çıkmaktadır. Erkeklerin gümüş yüzüklere olan ilgisi arttıkça ortaya erkekler için birbirinden şık ve güzel modeller ortaya çıkmıştır.

Altın yüzük takmak istemeyen erkekler bazen alyans tercihinde gümüş yüzükleri tercih edebilmektedir. Gümüş yüzük alyans konusunda genellikle erkekler tarafından tercih edilmekle beraber gümüş yüzük çift olarak da tercih edilebilmektedir.

Gümüş Yüzük Parlatılabilir Mi?

Gümüş maddesinden yapılan takılar, her ne kadar ömür boyu kullanılma şansı olsa da belirli dönemlerde temizlenmesi gereken bir aksesuardır. Yani gümüş maddesi kararabilmektedir. Özellikle kükürt maddesi gümüş maddesinin temizlenmesinde oldukça etkilidir.

Diş macunu ile temizleme, sigara ile temizleme, ketçap ile temizleme, karbonat ile temizleme, camsil ile temizleme, sirkeli su ve karbonat ile temizleme, saf alkol ile temizleme gümüş temizlemenin yani parlatmanın en önemli yöntemlerindendir.

Gümüş yüzük parlatma yani temizleme işleminde en sık kullanılan yöntemlerden bir tanesi karbonat ile temizlemektir. Bu yöntemde karbonatın su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu macunun gümüş yüzüğe zarar vermeden ovalanması gerekmektedir. Ardından bol su kullanılarak yüzük yıkanmalı ve daha sonra ovalanarak kurutulmalıdır.

Gümüş Yüzük Nasıl Daraltılır?

Yüzük daraltma işlemi talep doğrultusunda yapılabilmektedir. Talebi alınca yüzük sahibinin parmağının ölçüsü ölçü aleti aracılığı ile alınır. Daha sonra ölçüye uygun şekilde yüzüğün fazla kısmı kesilir. Bu kesimden sonra kaynatma işlemi başlar. Kaynatma işlemi tamamlanınca pürüzlü yüzeyin pürüzsüz bir hale yani eski haline gelmesi için zımparama işlemine geçilir. Bu işlem de tamamlanınca artık yüzük eski halini alır.

Gümüş Yüzükteki Çizikler Nasıl Giderilir?

Gümüş yüzüklerde kullanılan hammadde olan gümüşün hassas bir metal olmasından dolayı yüzük çizilebilmektedir. Gümüş yüzüklerde oluşan çizikler derin ise profesyonel bir kuyumcu tarafından yardım alınması gerekmektedir. Ancak gümüş yüzükteki çizik çok derin değilse diş macunu kullanılarak giderilebilmektedir.

Diş macunu kullanarak çizikleri gidermek istiyorsanız gümüş ürününüzü suyla ıslatın. Daha sonra ıslattığınız gümüş yüzüğe diş macununu oval hareketler ile sürünüz. Daha sonra gümüş yüzüğü ılık su ile çizikler geçene kadar durulayınız.

Gümüş yüzükteki çiziklerden kurtulmanın bir diğer yolu da gümüş yüzüğe gümüş cila uygulanmasıdır.

Gümüş Yüzük Genişletilebilir Mi?

Gümüş yüzükte kullanılan gümüş maddesinin sahip olduğu esnek yapı sayesinde gümüş yüzüğü esnetmek mümkündür. Ama bu esnetme sınırsız değildir. Gümüş yüzükte kullanılan gümüş maddesinin oranı önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı gümüş yüzük ayarları önem arz etmektedir. Gümüş yüzük ayarları yüzükte kullanılan gümüş oranını veren 1000’lik bir sistemdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.