sadsad x
asdasd
popup.jpeg (38 KB)
 

Gümüş Kolye Modelleri

Tasarımcılarımız tarafından tasarlanan gümüş kolye, kolleksiyonumuzu keşfedin. Tek başına takılabileceği gibi kombinlenerekte kullanılabilen ince,  zarif zincirlerle sadeliği kucaklayın veya doğal taşlar ve incilerle süslenmiş kolyelerle şıklığınıza şıklık katın.

{{translate.filter}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{F.NAME}}
{{translate.price}}
{{translate.price}}: {{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
{{translate.filter}}
{{translate.filter}}
Sıralama seçin
Filtre
Toplam 395 ürün görüntüleniyor.

Gümüş kolyeler, gümüşün en ince şekilde işlenmesi ile ortaya çıkan gümüş ürünlerdir. Birbirinden şık tasarımla sunulan gümüş kolyeler bazen geometrik, bazen yazılı, bazen de geleneksel figürlerle sunulmaktadır. Gümüş kolyeler sıklıkla tercih edilen hediye seçeneklerinden bir tanesidir. Gümüş kolyelerin bu kadar sık tercih edilmesinde her giyim tarzına kolay monte edilmesi ve rahat kullanılma özellikleri oldukça etkili olmaktadır.

Gümüş kolyeler, daha çok kadınlar için tasarlansa da erkekler için de tasarlanabilmektedir. Özellikle kadınlar, istedikleri model ve seçenekte istedikleri kolyelere çok rahat ulaşabilmektedir. Gümüş kolyeler, tercih edilirken günlük hayatta tercih ettiğiniz giyim tarzı oldukça etkili olmaktadır. Gümüş kolye tercih edilirken sakin ve sade bir giyim tarzı benimsemişseniz renkli taşlı ya da sade figürlü gümüş kolye tercih edebilirsiniz. Tercih edilirken bir diğer etkili etken de kolyelere verilen anlam olabilmektedir. Özellikle gümüş şans kolyesi ve gümüş yıldız kolye seçenekleri oldukça sık tercih edilen modellerdendir.

Gümüş kolye tercih ederken isimli gümüş kolyeler de önemli seçenektir. Gümüş kolye isimli seçeneği ile isminizi ya da sevdiğiniz kimselerin isimleri yazılmış bir kolyeyi tercih edebilir ve sevdiğinizi hep yanınızda ya da sizin hep sevdiğinizin yanında hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Kolyeler, neredeyse tarihin başlangıcından beri kadınların vazgeçilmez takılarından biridir. Kıyafete uygun uzun, büyük taşlı kolyeler günlük olarak kombinlere dahil edilse de neredeyse her kadının, her genç kızın hatta her kız çocuğunun boynunda ince bir zincirle boynuna dolanan, özel bir figür bulunur. Bu figürler kimileri için özeldir. Mesela çocuğunuzun doğum anısını boynunuzda taşımak isterseniz kolyenizde bir küçük anne ve çocuk figürü bulunabilir ya da eşinizin, sevgilinizin baş harfini boynunuzda taşıyabilirsiniz. Öte yandan, kolyeler için tasarlanan kolye ucu figürleri öyle çeşitlidir ki sadece hoşunuza giden bir figürü de boynunuzda taşıyabilirsiniz. Bu, tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur.

Tabii bu ince zincir ve figürden oluşan klasik kolye modelleri sadece boynundan çıkarmadan kullanmak isteyenler için değil aynı zamanda şık ve zamansız tasarımlarıyla kombinlerinize eşlik eden özel takılar olabilirler.

Minamis Silvers olarak gümüş kolye modellerimizde yer verdiğimiz figürlerin her birine hayran olabilirsiniz. Hem özel anlarınızın bir hatırası olarak kullanabileceğiniz özel figürler, hem de hoşunuza gidecek eğlenceli ya da şık tasarımlar arasından sizin de zevkinize uyan bir tane bulacağınıza eminiz.

Peki 925 Ayar Gümüş Ne Anlama Gelmektedir?

925 ayar gümüş, 1000 gramlık gümüşün 925'inin gümüş geriye kalan 75 gramının başka bir metal olduğu anlamına gelmektedir. Takı yapımında en sık kullanılan ayar olmasının sebebi takı yapmaya ve işlenmeye en uygun ayar olmasıdır.

Minamis Silvers'dan Zamansız Gümüş Kolyeler

Şimdiden uyaralım, gümüş kolye modellerimiz o kadar zengin ki kendinize göre bir şey ararken modeller arasında kaybolabilirsiniz. Birisini alırken diğerinde muhakkak aklınızda kalacaktır, o kadar iddialıyız!

Tıpkı diğer tüm ürünlerimiz gibi kolye modellerimizin hepsi 925 ayar gümüşten üretilmiştir. 925 ayar gümüş kolye, gümüş bileklik, gümüş yüzük ve dahası burada sizleri bekliyor.

Minamis Silvers'ta her zevke özel bir bayan gümüş kolye bulabilirsiniz. Kişiye özel kolyeden hoşlananlara isimli gümüş kolye modellerindeki çeşitlilik size ilaç gibi gelecek. Sadece tek bir isim tercih edebileceğiniz gibi birkaç ismi aynı anda kullanabileceğiniz modeller de kadın gümüş kolye modellerimizde mevcuttur.

Son zamanlarda kadın takılarda öne çıkan klasikleşmiş figür modellerine de yer vermeyi ihmal etmedik. Süryani gözü, yaşam çiçeği ve lotus çiçeği modelleri her ne kadar klasik modeller olsa da kolyelerimizde yer verdiğimiz klasik figürleri modern çizgiler ve detaylarla zenginleştirdik. Minimalist kolyeler, açılır kolyeler, su yolu kolyeler gibi modelleri de çok seveceksiniz.

Kendinize ya da anne olan, anne olmaya hazırlanan sevdiklerinize hediye edebileceğiniz anne-bebek temalı kolyelerimize göz atmanızı muhakkak öneriyoruz. Annem yazılı, zarif figürlü kolyeleri özellikle anneler günü için değerlendirebilirsiniz. Bir anne için en güzel hediyelerden biri olacak bebeğin doğum tarihini ve saatini yazdırabileceğiniz tasarım gümüş kolye de favoriniz olacak.

Kadın kolye modellerinde bir klasik olan nazar boncuklu kolyeler, gümüş kolyelerde de geniş yer tutuyor. Geleneksel bir figür olan nazar boncuğu, görünüşü ile pek çok kadının favorisidir. Zaman içerisinde değişim göstermiş olsa da nazar boncuğu temelde hala mavi, gösterişli bir gözdür. Nazarı uzak tutup tutmadığına inancınız nedir bilemeyiz ancak nazar boncuğunun şık bir tercih olduğuna eminiz. Daha gösterişli bir nazar boncuğu modeli isterseniz taşla işlenmiş nazar boncuğu figürlerinin kullanıldığı gümüş takılar tercih edebilirsiniz.

Birlikteliğinizin sembolü olarak bir bayan gümüş kolye istiyorsanız ya da eşinize, sevgilinze hediye almak istiyorsanız sizler için de uygun gümüş kolye modelleri  Minamis Silvers'ta sizi bekliyor. Çift figürlü kolyeler, isimlerin ve baş harflerin bulunduğu kişiye özel kolye modelleri ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

Sonsuzluk figürünün takılarda ne zaman ortaya çıktığı belirsiz ancak ortaya çıktığından beri popülaritesini kaybetmeden kadın takılarında yer almaya devam ediyor. Figür olarak oldukça hoş görünen sonsuzluk işaretini zarif çizgiler ve küçük detaylarla daha da zenginleştirerek beğeninize sunuyoruz.

Klasik figürlü gümüş kolyelerden ziyade daha gösterişli bir kolye istiyorsanız gerdanlık gibi boynunuzu taşlarla bezeyecek gümüş kolye modellerine göz atmanızı öneririz. Renkli taşlarla ürettiğimiz sıralı kolye modelleri her renk kombininizle harika duracaktır.

Bahsettiğimiz tüm bu modellerin yanında çok daha fazla tasarım gümüş kolye modelini Minamis Silvers'ta bulabilirsiniz. İster hediyelik, ister her gün takmak için, isterseniz kombinlerinize dahil edebileceğiniz şık gümüş kolyeler için modellerimiz arasından seçim yapabilirsiniz.

Neden Gümüş Tercih Etmeliyiz?

Gümüş takıların popülaritesi her geçen gün daha da artıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri gümüşün altına göre daha uygun fiyatlı olmasıdır. Ancak gümüş de tıpkı altın gibi değerli madendir ve yine aynı altın gibi alerji yaratma ihtimali çok düşüktür. Doğru kullanıldığı takdirde kullanımı oldukça uzun ömürlüdür, bozulmaz. Keyifle uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz.

Gümüş Takıların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gümüş takılarınızı korumak için kozmetiklerden uzak tutmanızı tavsiye ediyoruz. Deodorant, parfüm, losyon gibi ürünler gümüş takılarınızın ömrünü kısaltacaktır. Aynı şekilde temizlik malzemeleri de gümüşlere iyi gelmeyecektir. Kullanmadığınız zamanlarda kapalı bir yerde tutmanız gereken gümüş takıları özellikle banyo gibi nemli yerlerden uzak tutmalısınız. Böyle nemli bir hava gümüşlerde kararmaya neden olur.

Denizdeki tuzlu su ve havuzdaki klorlu su da gümüşlerde kararma yapabilir. Bu sebeple denize ya da havuza girerken gümüş takılarınızı çıkarmakta yarar var. Aynı zamanda gümüş kolyelerinizi özel temizlik beziyle arada bir silmek gümüşünüzün parlaklığını artırır, ömrünü uzatır.

Minamis Silvers olarak takılarınızı gönderirken özel bir kutuda, garanti belgesi,  ürün kullanım talimatı ve ürün bakım beziyle gönderiyoruz. Yani gümüşlerinizi ilk aldığınız günkü gibi kullanabilmeniz için gerekli olan her şeyi takınızla beraber gönderiyoruz.

Kararmış Gümüş Kolyeler Nasıl Parlatılır?

Gümüş kolye kararır mı sorusuna verilecek cevap pozitiftir. Yani gümüş kolyeler kararabilmektedir. Ancak kararan gümüş kolyeler artık canınızı sıkmasın çünkü basit temizleme işlemleri ile kolyenizi temizleyebilmektesiniz. Diş macunu ile temizleme, sirkeli su ve karbonat karışımı ile temizleme, tuz ve limon karışımı ile temizleme, deterjanlı kaynamış su ile temizleme gümüş kolye temizleme konusunda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Gümüş kolye temizleme yöntemlerinde en kolaylarından bir tanesi diş macunu ile temizleme yöntemidir. Bu işlem için ilk başta rengini açmak istediğiniz gümüş kolyenizin üzerine diş macununu sürün. Daha sonra önceden hazırladığınız su dolu kaba bu kolyeyi koyunuz. Yarım saat sonra kolyeyi alıp su altında iyice durulayınız.

Boynu İnce Gösteren Gümüş Kolye Modeli

Kalın ya da kısa bir boyna sahipseniz tercih edeceğiniz en önemli gümüş kolye modeli uzun kolye modelleridir. Kalın ve gösterişli kolyeler boynunuzun daha kalın ve kısa gözükmesine neden olabilmektedir. Abartı modeller yani gösterişli modeller kısa boyunlu ve kalın boyunlu kimseler tarafından kesinlikle tercih edilmemelidir.

Boğazlı Kazaklarda Gümüş Kolye Kullanmak

Kolyeler genellikle çıplak boyunda kullanılmaktadır. Ancak boğazlı kazaklarda da sıklıkla kullanılabilmekte ve bu görüntü oldukça şık bir görüntüye sebep olmaktadır. Ancak boğazlı kazaklar ile kullanılan gümüş kolyeler boğazlı kazağın içinde kaybolmamalı yani renkleri farklı olmalıdır.

Gümüş Kolye Ayarları Nedir?

Gümüş kolya ayarları kolyenin yapımında kullanılan ham maddenin kaçta kaçının saf gümüş olduğu konusunda bilgi veren bir ölçüdür. Gümüş kolye ayarları 1000’lik sisteme göre düzenlenen bir sistemdir. Bu sisteme örnek vermek gerekirse 900 ayarlı bir gümüş kolye de kullanılan saf gümüş oranı %90’dır.

Gümüş Kolye Fiyatları

Gümüş kolyelerimizi sizlere geniş bir model skalasında sunuyoruz. Aynı zamanda fiyat skalasını da herkesin ulaşabileceği aralıkta tutmaya özen gösteriyoruz. Gümüş kolyelerin gramajı, tasarımı ve kullanılan diğer detayların maliyeti da fiyatlandırmada etkili olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.